Susumu RR1220P-243-D
RR1220P-243-D
Part No.:
RR1220P-243-D
Datasheet:
ShinYuaRR1220P-243-D.pdf
Description:
RES SMD 24K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance:
24 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.50mm)