Susumu RR1220P-623-D
RR1220P-623-D
Part No.:
RR1220P-623-D
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRR1220P-623-D.pdf
Description:
RES SMD 62K OHM 0.5% 1/10W 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
RR
ProductStatus:
Active
Resistance:
62 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Thin Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.50mm)