Yageo RSF300JB-91-4K3
RSF300JB-91-4K3
Part No.:
RSF300JB-91-4K3
Manufacturer:
Yageo
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaRSF300JB-91-4K3.pdf
Description:
RES 4.3K OHM 5% 3W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
RSF
ProductStatus:
Active
Resistance:
4.3 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.335 Dia x 0.965 L (8.50mm x 24.50mm)