Yageo RSF300JT-91-36R
RSF300JT-91-36R
Part No.:
RSF300JT-91-36R
Datasheet:
ShinYuaRSF300JT-91-36R.pdf
Description:
RES 36 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance:
36 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3W
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.335 Dia x 0.965 L (8.50mm x 24.50mm)