Yageo RSF500JT-91-240K
RSF500JT-91-240K
Part No.:
RSF500JT-91-240K
Datasheet:
ShinYuaRSF500JT-91-240K.pdf
Description:
RES 240K OHM 5% 5W AXIAL
Resistance:
240 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
5W
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.335 Dia x 0.965 L (8.50mm x 24.50mm)