Stackpole Electronics Inc RSMF2FTR301
RSMF2FTR301
Part No.:
RSMF2FTR301
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaRSMF2FTR301.pdf
Description:
RES 0.301 OHM 1% 2W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
RSMF
ProductStatus:
Active
Resistance:
301 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
2W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.177 Dia x 0.433 L (4.50mm x 11.00mm)