Stackpole Electronics Inc RSMF3FT2R00
RSMF3FT2R00
Part No.:
RSMF3FT2R00
Datasheet:
ShinYuaRSMF3FT2R00.pdf
Description:
RES 2 OHM 1% 3W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
3W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.217 Dia x 0.591 L (5.50mm x 15.00mm)