Stackpole Electronics Inc RSMF3FT3R60
RSMF3FT3R60
Part No.:
RSMF3FT3R60
Datasheet:
ShinYuaRSMF3FT3R60.pdf
Description:
RES 3.6 OHM 1% 3W AXIAL
Resistance:
3.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
3W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.217 Dia x 0.591 L (5.50mm x 15.00mm)