Stackpole Electronics Inc RSMF3GT68K0
RSMF3GT68K0
Part No.:
RSMF3GT68K0
Datasheet:
ShinYuaRSMF3GT68K0.pdf
Description:
RES 68K OHM 2% 3W AXIAL
Resistance:
68 kOhms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
3W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.217 Dia x 0.591 L (5.50mm x 15.00mm)