Stackpole Electronics Inc RSMF3JA47R0
RSMF3JA47R0
Part No.:
RSMF3JA47R0
Datasheet:
ShinYuaRSMF3JA47R0.pdf
Description:
RES 47 OHM 5% 3W AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.217 Dia x 0.591 L (5.50mm x 15.00mm)