Yageo RT0603BRD0754K9L
RT0603BRD0754K9L
Part No.:
RT0603BRD0754K9L
Datasheet:
ShinYuaRT0603BRD0754K9L.pdf
Description:
RES SMD 54.9KOHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance:
54.9 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)