Yageo RT0805FRE0724K9L
RT0805FRE0724K9L
Part No.:
RT0805FRE0724K9L
Datasheet:
ShinYuaRT0805FRE0724K9L.pdf
Description:
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
24.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaRT0805FRE0724K9L.pdf
1. How to order RT0805FRE0724K9L on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the RT0805FRE0724K9L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805FRE0724K9L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RT0805FRE07360RL RT0805FRE0775RL RT0805FRE0724K9L RT0805FRE0782KL RT0805FRE0711KL
Part Number RT0805FRE07360RL RT0805FRE0775RL RT0805FRE0724K9L RT0805FRE0782KL RT0805FRE0711KL
Manufacturer Yageo Yageo Yageo Yageo Yageo
Series RT RT RT RT RT
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 24.9 kOhms 24.9 kOhms 24.9 kOhms 24.9 kOhms 24.9 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm)