Yageo RT0805FRE07681RL
RT0805FRE07681RL
Part No.:
RT0805FRE07681RL
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRT0805FRE07681RL.pdf
Description:
RES SMD 681 OHM 1% 1/8W 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
681 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)