Yageo RT2010FKE07330KL
RT2010FKE07330KL
Part No.:
RT2010FKE07330KL
Manufacturer:
Yageo
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRT2010FKE07330KL.pdf
Description:
RES SMD 330K OHM 1% 1/2W 2010
  • Related Categories
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
RT
ProductStatus:
Active
Resistance:
330 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Thin Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)