ABLIC Inc. S-1112B44MC-L7DTFG
S-1112B44MC-L7DTFG
Part No.:
S-1112B44MC-L7DTFG
Datasheet:
ShinYuaS-1112B44MC-L7DTFG.pdf
Description:
IC REG LINEAR 4.4V 150MA SOT23-5
Voltage-Input(Max):
6.5V
Voltage-Output(Min/Fixed):
4.4V
Voltage-Output(Max):
VoltageDropout(Max):
0.26V @ 100mA
Current-Output:
150mA
PSRR:
80dB (1kHz)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)