Delta Electronics S24DE150R6NDFA
S24DE150R6NDFA
Part No.:
S24DE150R6NDFA
Datasheet:
ShinYuaS24DE150R6NDFA.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 20W
Series:
S24DE (20W)
Voltage-Input(Min):
9V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
15V
Voltage-Output2:
-15V
Current-Output(Max):
670mA, 670mA
Power(Watts):
20 W
Voltage-Isolation:
1.6 kV
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
88%
Size/Dimension:
1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Datasheet:
ShinYuaS24DE150R6NDFA.pdf
1. How to order S24DE150R6NDFA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the S24DE150R6NDFA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of S24DE150R6NDFA?
Image S24DE150R6NDFA S24DE120R8PDFA S24DE150R6PDFA
Part Number S24DE150R6NDFA S24DE120R8PDFA S24DE150R6PDFA
Manufacturer Delta Electronics Delta Electronics Delta Electronics
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube
Series S24DE (20W) S24DE (20W) S24DE (20W)
ProductStatus Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2
Voltage-Input(Min) 9V 9V 9V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V
Voltage-Output1 15V 15V 15V
Voltage-Output2 -15V -15V -15V
Voltage-Output3 - - -
Voltage-Output4 - - -
Current-Output(Max) 670mA, 670mA 670mA, 670mA 670mA, 670mA
Power(Watts) 20 W 20 W 20 W
Voltage-Isolation 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, UVLO Remote On/Off, UVLO Remote On/Off, UVLO
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 88% 88% 88%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)