Delta Electronics S24SE3R303NDFA
S24SE3R303NDFA
Part No.:
S24SE3R303NDFA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
ShinYuaS24SE3R303NDFA.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 10W
  • Related Categories
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Series:
S24SE (10W)
ProductStatus:
Active
Type:
Isolated Module
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
9V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
3.3V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
3A
Power(Watts):
10 W
Voltage-Isolation:
1.6 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, UVLO
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
87%
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
ControlFeatures:
ApprovalAgency:
Category:
DC DC Converters
Datasheet:
ShinYuaS24SE3R303NDFA.pdf
1. How to order S24SE3R303NDFA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the S24SE3R303NDFA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of S24SE3R303NDFA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image S24SE05002PDFA S24SE05002NDFA S24SE3R303PDFA S24SE3R303NDFA S24SE120R8PDFA
Part Number S24SE05002PDFA S24SE05002NDFA S24SE3R303PDFA S24SE3R303NDFA S24SE120R8PDFA
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series S24SE (10W) S24SE (10W) S24SE (10W) S24SE (10W) S24SE (10W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Output1 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output2 - - - - -
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 3A 3A 3A 3A 3A
Power(Watts) 10 W 10 W 10 W 10 W 10 W
Voltage-Isolation 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 87% 87% 87% 87% 87%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.00 L x 1.00 W x 0.40 H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)