ebm-papst Inc. S2E300-BC47-01
S2E300-BC47-01
Part No.:
S2E300-BC47-01
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
S2E300-BC47-01.pdf
Description:
FAN AXIAL
Packaging:
Bulk
Series:
S2E300
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
230VAC
Size/Dimension:
Round - 300mm Dia
Width:
97.50mm
AirFlow:
StaticPressure:
0.602 in H2O (150.0 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
Power(Watts):
200W
RPM:
2900 RPM
Termination:
4 Wire Leads with Splice Terminals
IngressProtection:
IP44
OperatingTemperature:
-13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C)
ApprovalAgency:
CE, CSA, EAC, UL
Category:
AC Fans
Datasheet:
ShinYuaS2E300-BC47-01.pdf
1. How to order S2E300-BC47-01 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the S2E300-BC47-01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of S2E300-BC47-01?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image S2E300-BP02-30 S2E300-BC47-02 S2E300-BC47-01 S2E300-BP02-34
Part Number S2E300-BP02-30 S2E300-BC47-02 S2E300-BC47-01 S2E300-BP02-34
Manufacturer ebm-papst Inc. ebm-papst Inc. ebm-papst Inc. ebm-papst Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Series S2E300 S2E300 S2E300 S2E300
ProductStatus Active Active Active Active
Voltage-Rated 230VAC 230VAC 230VAC 230VAC
Size/Dimension Round - 300mm Dia Round - 300mm Dia Round - 300mm Dia Round - 300mm Dia
Width 97.50mm 97.50mm 97.50mm 97.50mm
AirFlow - - - -
StaticPressure 0.602 in H2O (150.0 Pa) 0.602 in H2O (150.0 Pa) 0.602 in H2O (150.0 Pa) 0.602 in H2O (150.0 Pa)
BearingType Ball Ball Ball Ball
FanType Tubeaxial Tubeaxial Tubeaxial Tubeaxial
Noise - - - -
Power(Watts) 200W 200W 200W 200W