Omron Automation and Safety S82J-10015D
S82J-10015D
Part No.:
S82J-10015D
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ShinYuaS82J-10015D.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 100W
Packaging:
Bulk
Series:
S82J (100W)
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Open Frame
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage-Output1:
15V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Voltage-Output5:
Voltage-Output6:
Current-Output1:
7 A
Current-Output2:
Current-Output3:
Current-Output4:
Current-Output5:
Current-Output6:
Power(Watts):
100W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage-Isolation:
3 kV
Efficiency:
83%
OperatingTemperature:
-10°C ~ 60°C
Features:
Adjustable Output, Load Sharing, Remote Sense, Universal Input
Category:
AC DC Converters
Datasheet:
ShinYuaS82J-10015D.pdf
1. How to order S82J-10015D on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the S82J-10015D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of S82J-10015D?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of S82J-10015D.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image S82J-10005A S82J-10005D S82J-10012D S82J-10015D S82J-10024A
Part Number S82J-10005A S82J-10005D S82J-10012D S82J-10015D S82J-10024A
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series S82J (100W) S82J (100W) S82J (100W) S82J (100W) S82J (100W)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input 100 ~ 240 VAC 100 ~ 240 VAC 100 ~ 240 VAC 100 ~ 240 VAC 100 ~ 240 VAC
Voltage-Output1 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Output2 - - - - -
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Voltage-Output5 - - - - -
Voltage-Output6 - - - - -
Current-Output1 7 A 7 A 7 A 7 A 7 A
Current-Output2 - - - - -
Current-Output3 - - - - -
Current-Output4 - - - - -
Current-Output5 - - - - -
Current-Output6 - - - - -
Power(Watts) 100W 100W 100W 100W 100W
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Voltage-Isolation 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV
Efficiency 83% 83% 83% 83% 83%
OperatingTemperature -10°C ~ 60°C -10°C ~ 60°C -10°C ~ 60°C -10°C ~ 60°C -10°C ~ 60°C