ABLIC Inc. S-8351A33MC-J2ST2G
S-8351A33MC-J2ST2G
Part No.:
S-8351A33MC-J2ST2G
Datasheet:
ShinYuaS-8351A33MC-J2ST2G.pdf
Description:
IC REG BOOST 3.3V 300MA SOT23-5
Voltage-Input(Min):
0.9V
Voltage-Input(Max):
10V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
300mA (Switch)
Frequency-Switching:
100kHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)