ABLIC Inc. S-8354A33MC-JQST2U
S-8354A33MC-JQST2U
Part No.:
S-8354A33MC-JQST2U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
ShinYuaS-8354A33MC-JQST2U.pdf
Description:
IC REG BOOST 3.3V 300MA SOT23-5
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-Input(Min):
0.9V
Voltage-Input(Max):
10V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
300mA (Switch)
Frequency-Switching:
50kHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)