ABLIC Inc. S-8354H27UA-JWMT2U
S-8354H27UA-JWMT2U
Part No.:
S-8354H27UA-JWMT2U
Package:
TO-243AA
Datasheet:
ShinYuaS-8354H27UA-JWMT2U.pdf
Description:
IC REG BOOST 2.7V 300MA SOT89-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-Input(Min):
0.9V
Voltage-Input(Max):
10V
Voltage-Output(Min/Fixed):
2.7V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
300mA (Switch)
Frequency-Switching:
250kHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)