Omron Automation and Safety S8PS-15024C
S8PS-15024C
Part No.:
S8PS-15024C
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ShinYuaS8PS-15024C.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 150W
Packaging:
Bulk
Series:
S8PS (150W)
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Enclosed
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage-Output1:
24V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Voltage-Output5:
Voltage-Output6:
Current-Output1:
6.5 A
Current-Output2:
Current-Output3:
Current-Output4:
Current-Output5:
Current-Output6:
Power(Watts):
150W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage-Isolation:
3 kV
Efficiency:
80%
OperatingTemperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Category:
AC DC Converters
Datasheet:
ShinYuaS8PS-15024C.pdf
1. How to order S8PS-15024C on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the S8PS-15024C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of S8PS-15024C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of S8PS-15024C.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image S8PS-15024 S8PS-15024C S8PS-15024CD S8PS-15024D
Part Number S8PS-15024 S8PS-15024C S8PS-15024CD S8PS-15024D
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Series S8PS (150W) S8PS (150W) S8PS (150W) S8PS (150W)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed
NumberofOutputs 1 1 1 1
Voltage-Input 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC
Voltage-Output1 24V 24V 24V 24V
Voltage-Output2 - - - -
Voltage-Output3 - - - -
Voltage-Output4 - - - -
Voltage-Output5 - - - -
Voltage-Output6 - - - -
Current-Output1 6.5 A 6.5 A 6.5 A 6.5 A
Current-Output2 - - - -
Current-Output3 - - - -
Current-Output4 - - - -
Current-Output5 - - - -
Current-Output6 - - - -
Power(Watts) 150W 150W 150W 150W
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Voltage-Isolation 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV
Efficiency 80% 80% 80% 80%