Omron Automation and Safety S8VM-15024A
S8VM-15024A
Part No.:
S8VM-15024A
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ShinYuaS8VM-15024A.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 150W
Packaging:
Box
Series:
S8VM (150W)
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Enclosed
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage-Output1:
24V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Voltage-Output5:
Voltage-Output6:
Current-Output1:
7 A
Current-Output2:
Current-Output3:
Current-Output4:
Current-Output5:
Current-Output6:
Power(Watts):
150W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage-Isolation:
3 kV
Efficiency:
83%
OperatingTemperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Category:
AC DC Converters
Datasheet:
ShinYuaS8VM-15024A.pdf
1. How to order S8VM-15024A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the S8VM-15024A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of S8VM-15024A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of S8VM-15024A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image S8VM-15005C S8VM-15012C S8VM-15024A S8VM-15024C S8VM-15005
Part Number S8VM-15005C S8VM-15012C S8VM-15024A S8VM-15024C S8VM-15005
Packaging Box Box Box Box Box
Series S8VM (150W) S8VM (150W) S8VM (150W) S8VM (150W) S8VM (150W)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC
Voltage-Output1 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Output2 - - - - -
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Voltage-Output5 - - - - -
Voltage-Output6 - - - - -
Current-Output1 7 A 7 A 7 A 7 A 7 A
Current-Output2 - - - - -
Current-Output3 - - - - -
Current-Output4 - - - - -
Current-Output5 - - - - -
Current-Output6 - - - - -
Power(Watts) 150W 150W 150W 150W 150W
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Voltage-Isolation 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV
Efficiency 83% 83% 83% 83% 83%