KYOCERA AVX SA101A221JAR
SA101A221JAR
Part No.:
SA101A221JAR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaSA101A221JAR.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SpinGuard® SA
ProductStatus:
Active
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.100 Dia x 0.170 L (2.54mm x 4.32mm)