KYOCERA AVX SA101A751FAA
SA101A751FAA
Part No.:
SA101A751FAA
Datasheet:
ShinYuaSA101A751FAA.pdf
Description:
CAP CER 750PF 100V NP0 AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
750 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.100 Dia x 0.170 L (2.54mm x 4.32mm)