KYOCERA AVX SA101C182KAC
SA101C182KAC
Part No.:
SA101C182KAC
Datasheet:
ShinYuaSA101C182KAC.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 100V X7R AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.100 Dia x 0.170 L (2.54mm x 4.32mm)