KYOCERA AVX SA101E104MAA-LF
SA101E104MAA-LF
Part No.:
SA101E104MAA-LF
Datasheet:
ShinYuaSA101E104MAA-LF.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V Z5U AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
Z5U
OperatingTemperature:
10°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.100 Dia x 0.170 L (2.54mm x 4.32mm)