KYOCERA AVX SA102A101KAA-LF
SA102A101KAA-LF
Part No.:
SA102A101KAA-LF
Datasheet:
ShinYuaSA102A101KAA-LF.pdf
Description:
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
200V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.100 Dia x 0.170 L (2.54mm x 4.32mm)