KYOCERA AVX SA102A221JAA
SA102A221JAA
Part No.:
SA102A221JAA
Datasheet:
ShinYuaSA102A221JAA.pdf
Description:
CAP CER 220PF 200V NP0 AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
200V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.100 Dia x 0.170 L (2.54mm x 4.32mm)