KYOCERA AVX SA115A202JAA
SA115A202JAA
Part No.:
SA115A202JAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaSA115A202JAA.pdf
Description:
CAP CER 2000PF 50V NP0 AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SpinGuard® SA
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.120 Dia x 0.170 L (3.05mm x 4.32mm)