KYOCERA AVX SA115C104KAA
SA115C104KAA
Part No.:
SA115C104KAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaSA115C104KAA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SpinGuard® SA
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.120 Dia x 0.170 L (3.05mm x 4.32mm)