KYOCERA AVX SA201C333KAA
SA201C333KAA
Part No.:
SA201C333KAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaSA201C333KAA.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 100V X7R AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SpinGuard® SA
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.100 Dia x 0.260 L (2.54mm x 6.60mm)