STMicroelectronics SD3931-10
SD3931-10
Part No.:
SD3931-10
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Package:
M174
Datasheet:
ShinYuaSD3931-10.pdf
Description:
IC RF PWR TRANS HF/VHF/UHF M174
Packaging:
Tray
Series:
ProductStatus:
Active
TransistorType:
N-Channel
Frequency:
150MHz
Gain:
21.3dB
Voltage-Test:
100 V
CurrentRating(Amps):
10A
NoiseFigure:
Current-Test:
250 mA
Power-Output:
175W
Voltage-Rated:
250 V