KYOCERA AVX SE033C225ZAA
SE033C225ZAA
Part No.:
SE033C225ZAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaSE033C225ZAA.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X7R RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
SE
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.300 L x 0.200 W (7.62mm x 5.08mm)
Height-Seated(Max):
0.360 (9.14mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)