Sanken SELK2FB10C-D
SELK2FB10C-D
Part No.:
SELK2FB10C-D
Manufacturer:
Sanken
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaSELK2FB10C-D.pdf
Description:
BLUE WHITE, D=0NM, IV=150MCD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Color:
White
Configuration:
LensColor:
LensTransparency:
MillicandelaRating:
150mcd
LensStyle:
Round with Domed Top
LensSize:
3.10mm Dia
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
3.4V
Current-Test:
10mA