Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SFR16S0003909JR500
SFR16S0003909JR500
Part No.:
SFR16S0003909JR500
Datasheet:
ShinYuaSFR16S0003909JR500.pdf
Description:
RES 39 OHM 1/2W 5% AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.075 Dia x 0.138 L (1.90mm x 3.50mm)