Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SFR2500002943FR500
SFR2500002943FR500
Part No.:
SFR2500002943FR500
Datasheet:
ShinYuaSFR2500002943FR500.pdf
Description:
RES 294K OHM 0.4W 1% AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Resistance:
294 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)