Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SFR2500004707JA500
SFR2500004707JA500
Part No.:
SFR2500004707JA500
Datasheet:
ShinYuaSFR2500004707JA500.pdf
Description:
RES 0.47 OHM 0.4W 5% AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
470 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.4W
TemperatureCoefficient:
±250ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)