Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SFR2500006801JA500
SFR2500006801JA500
Part No.:
SFR2500006801JA500
Datasheet:
ShinYuaSFR2500006801JA500.pdf
Description:
RES 6.8K OHM 0.4W 5% AXIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Resistance:
6.8 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaSFR2500006801JA500.pdf
1. How to order SFR2500006801JA500 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SFR2500006801JA500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SFR2500006801JA500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SFR25000Z0000ZA100 SFR2500006801JA500 SFR2500003302JA500 SFR2500001503JA500 SFR2500002209JA500
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Series SFR25 SFR25 SFR25 SFR25 SFR25
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 6.8 kOhms 6.8 kOhms 6.8 kOhms 6.8 kOhms 6.8 kOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 0.4W 0.4W 0.4W 0.4W 0.4W
Composition Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Size/Dimension - - - - -
Height-Seated(Max) 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)