Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SFR25H0001005JA500
SFR25H0001005JA500
Part No.:
SFR25H0001005JA500
Datasheet:
ShinYuaSFR25H0001005JA500.pdf
Description:
RES 10M OHM 1/2W 5% AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
SFR25H
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±250ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)