Knowles Syfer SFTMC2000103MX0
SFTMC2000103MX0
Part No.:
SFTMC2000103MX0
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
ShinYuaSFTMC2000103MX0.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 10000PF 200V AXIAL
Packaging:
Bulk
Series:
SFTMC
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200V
Current:
10 A
DCResistance(DCR)(Max):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InsertionLoss:
TemperatureCoefficient:
X7R
Ratings:
MountingType:
Size/Dimension:
0.250 Dia x 0.220 L (6.35mm x 5.60mm)
Height(Max):
Category:
Feed Through Capacitors
Datasheet:
ShinYuaSFTMC2000103MX0.pdf
1. How to order SFTMC2000103MX0 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SFTMC2000103MX0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SFTMC2000103MX0?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SFTMC0500333MX0 SFTMC0500473MX0 SFTMC1000223MX0 SFTMC2000103MX0 SFTMC2000153MX0
Part Number SFTMC0500333MX0 SFTMC0500473MX0 SFTMC1000223MX0 SFTMC2000103MX0 SFTMC2000153MX0
Manufacturer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SFTMC SFTMC SFTMC SFTMC SFTMC
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 10000 pF 10000 pF 10000 pF 10000 pF 10000 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 200V 200V 200V 200V 200V
Current 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InsertionLoss - - - - -
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
Ratings - - - - -
MountingType - - - - -
Size/Dimension 0.250 Dia x 0.220 L (6.35mm x 5.60mm) 0.250 Dia x 0.220 L (6.35mm x 5.60mm) 0.250 Dia x 0.220 L (6.35mm x 5.60mm) 0.250 Dia x 0.220 L (6.35mm x 5.60mm) 0.250 Dia x 0.220 L (6.35mm x 5.60mm)