Sprague-Goodman SGNMNC31006
SGNMNC31006
Part No.:
SGNMNC31006
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaSGNMNC31006.pdf
Description:
CAP TRIM 10-100PF 6000V CHAS MNT
Packaging:
Bulk
Series:
SGNM-Series 3
ProductStatus:
Obsolete
CapacitanceRange:
10 ~ 100pF
AdjustmentType:
Voltage-Rated:
6000 V
DielectricMaterial:
Ceramic
Q@Freq:
500 @ 25MHz
Size/Dimension:
0.710 Dia (18.03mm)
Height-Seated(Max):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
MountingType:
Chassis Mount
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Datasheet:
ShinYuaSGNMNC31006.pdf
1. How to order SGNMNC31006 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SGNMNC31006 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SGNMNC31006?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SGNMNC31006.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SGNMNC31006 SGNMNC31006E SGNMNC31006K SGNMNC31006EK SGNMNC3101
Part Number SGNMNC31006 SGNMNC31006E SGNMNC31006K SGNMNC31006EK SGNMNC3101
Manufacturer Sprague-Goodman Sprague-Goodman Sprague-Goodman Sprague-Goodman Sprague-Goodman
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SGNM-Series 3 SGNM-Series 3 SGNM-Series 3 SGNM-Series 3 SGNM-Series 3
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
CapacitanceRange 10 ~ 100pF 10 ~ 100pF 10 ~ 100pF 10 ~ 100pF 10 ~ 100pF
AdjustmentType - - - - -
Voltage-Rated 6000 V 6000 V 6000 V 6000 V 6000 V
DielectricMaterial Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Q@Freq 500 @ 25MHz 500 @ 25MHz 500 @ 25MHz 500 @ 25MHz 500 @ 25MHz
Size/Dimension 0.710 Dia (18.03mm) 0.710 Dia (18.03mm) 0.710 Dia (18.03mm) 0.710 Dia (18.03mm) 0.710 Dia (18.03mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C