Mueller Electric Co SLA-575-ALE
SLA-575-ALE
Part No.:
SLA-575-ALE
Manufacturer:
Mueller Electric Co
Category:
Monitor - Relay Output
Package:
Datasheet:
ShinYuaSLA-575-ALE.pdf
Description:
PHASE MONITOR/RELAY
Packaging:
Box
Series:
SLA
ProductStatus:
Active
Type:
Phase Loss, Phase Sequence, Voltage Sensing AC
TripStatus:
Energized High/Low
TripRange:
525 ~ 625V AC
DelayTime:
1 Sec ~ 2 Sec
Voltage-Supply:
575VAC
OutputType:
Relay
Circuit:
DPDT (2 Form C)
ContactRating@Voltage:
3A @ 600VAC
Category:
Monitor - Relay Output
Datasheet:
ShinYuaSLA-575-ALE.pdf
1. How to order SLA-575-ALE on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SLA-575-ALE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLA-575-ALE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLA-575-ALE.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SLA-440-ASA SLA-230-ALE SLA-120-ASA SLA-440-ALER SLA-575-ALE
Part Number SLA-440-ASA SLA-230-ALE SLA-120-ASA SLA-440-ALER SLA-575-ALE
Packaging Box Box Box Box Box
Series SLA SLA SLA SLA SLA
ProductStatus Active Active Active Active Active
TripRange 525 ~ 625V AC 525 ~ 625V AC 525 ~ 625V AC 525 ~ 625V AC 525 ~ 625V AC
DelayTime 1 Sec ~ 2 Sec 1 Sec ~ 2 Sec 1 Sec ~ 2 Sec 1 Sec ~ 2 Sec 1 Sec ~ 2 Sec
Voltage-Supply 575VAC 575VAC 575VAC 575VAC 575VAC
OutputType Relay Relay Relay Relay Relay
Circuit DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C)
ContactRating@Voltage 3A @ 600VAC 3A @ 600VAC 3A @ 600VAC 3A @ 600VAC 3A @ 600VAC