Banner Engineering Corporation SLPP25-970P88
SLPP25-970P88
Part No.:
SLPP25-970P88
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Machine Safety - Light Curtains
Package:
Datasheet:
ShinYuaSLPP25-970P88.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Packaging:
Bulk
Series:
SLPP
ProductStatus:
Active
Protection:
Hand
DetectionCapability:
25mm
ProtectiveHeight:
970mm
NumberofBeams:
49
BeamPitch:
OperatingRange:
0.1m ~ 7.0m
Features:
Blanking
IngressProtection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
OperatingTemperature:
0°C ~ 55°C
Category:
Datasheet:
ShinYuaSLPP25-970P88.pdf
1. How to order SLPP25-970P88 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SLPP25-970P88 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLPP25-970P88?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLPP25-970P88.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SLPP25-690P88 SLPP25-970P88 SLPP25-270P88 SLPP25-410P88 SLPP14-270P88
Part Number SLPP25-690P88 SLPP25-970P88 SLPP25-270P88 SLPP25-410P88 SLPP14-270P88
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SLPP SLPP SLPP SLPP SLPP
ProductStatus Active Active Active Active Active
Protection Hand Hand Hand Hand Hand
DetectionCapability 25mm 25mm 25mm 25mm 25mm
ProtectiveHeight 970mm 970mm 970mm 970mm 970mm
NumberofBeams 49 49 49 49 49
BeamPitch - - - - -
OperatingRange 0.1m ~ 7.0m 0.1m ~ 7.0m 0.1m ~ 7.0m 0.1m ~ 7.0m 0.1m ~ 7.0m
Features Blanking Blanking Blanking Blanking Blanking
OperatingTemperature 0°C ~ 55°C 0°C ~ 55°C 0°C ~ 55°C 0°C ~ 55°C 0°C ~ 55°C