Peerless by Tymphany SLS-85S25CP04-04
SLS-85S25CP04-04
Part No.:
SLS-85S25CP04-04
Manufacturer:
Peerless by Tymphany
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaSLS-85S25CP04-04.pdf
Description:
SPEAKER 4OHM 30W TOP PORT 83.3DB
Packaging:
Bulk
Series:
SLS
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
Woofer
FrequencyRange:
73 Hz ~ 2.5 kHz
Frequency-SelfResonant:
72.57Hz
Impedance:
4.37 Ohms
Efficiency-dBA:
83.30
Efficiency-Testing:
1W/1M
Efficiency-Type:
Half Space Sensitivity
Power-Rated:
30 W
Power-Max:
PortLocation:
Top
Shape:
Round
Material-Cone:
Paper, Coated
Material-Magnet:
Ferrite
IngressProtection:
Ratings:
Termination:
Solder Eyelet(s)
Size/Dimension:
4.134 Dia (105.00mm)
Category:
Speakers
Datasheet:
ShinYuaSLS-85S25CP04-04.pdf
1. How to order SLS-85S25CP04-04 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SLS-85S25CP04-04 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLS-85S25CP04-04?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SLS-85S25CP04-04 SLS-65S25PR03-04 SLS-P830946 SLS-P830945 SLS-P830667
Part Number SLS-85S25CP04-04 SLS-65S25PR03-04 SLS-P830946 SLS-P830945 SLS-P830667
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SLS SLS SLS SLS SLS
ProductStatus Active Active Active Active Active
Technology Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic
Type Woofer Woofer Woofer Woofer Woofer
FrequencyRange 73 Hz ~ 2.5 kHz 73 Hz ~ 2.5 kHz 73 Hz ~ 2.5 kHz 73 Hz ~ 2.5 kHz 73 Hz ~ 2.5 kHz
Frequency-SelfResonant 72.57Hz 72.57Hz 72.57Hz 72.57Hz 72.57Hz
Impedance 4.37 Ohms 4.37 Ohms 4.37 Ohms 4.37 Ohms 4.37 Ohms
Efficiency-dBA 83.30 83.30 83.30 83.30 83.30
Efficiency-Testing 1W/1M 1W/1M 1W/1M 1W/1M 1W/1M
Power-Rated 30 W 30 W 30 W 30 W 30 W
Power-Max - - - - -
PortLocation Top Top Top Top Top
Shape Round Round Round Round Round
Material-Cone Paper, Coated Paper, Coated Paper, Coated Paper, Coated Paper, Coated
Material-Magnet Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
IngressProtection - - - - -
Ratings - - - - -
Termination Solder Eyelet(s) Solder Eyelet(s) Solder Eyelet(s) Solder Eyelet(s) Solder Eyelet(s)
Size/Dimension 4.134 Dia (105.00mm) 4.134 Dia (105.00mm) 4.134 Dia (105.00mm) 4.134 Dia (105.00mm) 4.134 Dia (105.00mm)