Rohm Semiconductor SMLD12E2N1WT86
SMLD12E2N1WT86
Part No.:
SMLD12E2N1WT86
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaSMLD12E2N1WT86.pdf
Description:
LONG LIFE TYPE MINI-MOLD CHIP LE
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Series:
SMLD12x
Color:
Blue-Green
Configuration:
LensColor:
White
LensTransparency:
Diffused
MillicandelaRating:
120mcd
LensSize:
1.20mm x 0.80mm
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
2.9V
Current-Test:
5mA
Wavelength-Dominant:
505nm
Size/Dimension:
1.60mm L x 0.80mm W
Datasheet:
ShinYuaSMLD12E2N1WT86.pdf
1. How to order SMLD12E2N1WT86 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SMLD12E2N1WT86 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMLD12E2N1WT86?
Image SMLD12EN1WT86 SMLD12BN1WT86 SMLD12E3N1WT86 SMLD12WBN1W1 SMLD12E2N1WT86
Part Number SMLD12EN1WT86 SMLD12BN1WT86 SMLD12E3N1WT86 SMLD12WBN1W1 SMLD12E2N1WT86
Series SMLD12x SMLD12x SMLD12x SMLD12x SMLD12x
ProductStatus Active Active Active Active Active
Color Blue-Green Blue-Green Blue-Green Blue-Green Blue-Green
Configuration - - - - -
LensColor White White White White White
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
MillicandelaRating 120mcd 120mcd 120mcd 120mcd 120mcd
LensSize 1.20mm x 0.80mm 1.20mm x 0.80mm 1.20mm x 0.80mm 1.20mm x 0.80mm 1.20mm x 0.80mm
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 2.9V 2.9V 2.9V 2.9V 2.9V
Current-Test 5mA 5mA 5mA 5mA 5mA
ViewingAngle - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength-Dominant 505nm 505nm 505nm 505nm 505nm
Wavelength-Peak - - - - -
Features - - - - -
Size/Dimension 1.60mm L x 0.80mm W 1.60mm L x 0.80mm W 1.60mm L x 0.80mm W 1.60mm L x 0.80mm W 1.60mm L x 0.80mm W