Skyworks Solutions Inc. SMP1352-005LF
SMP1352-005LF
Part No.:
SMP1352-005LF
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Diodes - RF
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
ShinYuaSMP1352-005LF.pdf
Description:
RF DIODE PIN 200V 250MW SOT23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Active
DiodeType:
PIN - 1 Pair Series Connection
Voltage-PeakReverse(Max):
200V
Current-Max:
Capacitance@VrF:
0.35pF @ 20V, 1MHz
Resistance@IfF:
1.35Ohm @ 100mA, 100MHz
PowerDissipation(Max):
250 mW
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TA)