Skyworks Solutions Inc. SMS3924-075LF
SMS3924-075LF
Part No.:
SMS3924-075LF
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Diodes - RF
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
ShinYuaSMS3924-075LF.pdf
Description:
RF DIODE SCHOTTKY 70V 75MW SC70
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
DiodeType:
Schottky - 1 Pair Series Connection
Voltage-PeakReverse(Max):
70V
Current-Max:
50 mA
Capacitance@VrF:
1.83pF @ 0V, 6GHz
Resistance@IfF:
PowerDissipation(Max):
75 mW
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TA)