Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMZJ3802A-E3/5B
SMZJ3802A-E3/5B
Part No.:
SMZJ3802A-E3/5B
Datasheet:
ShinYuaSMZJ3802A-E3/5B.pdf
Description:
DIODE ZENER 36V 1.5W DO214AA
Tolerance:
±10%
Part Status:
Obsolete
Power - Max:
1.5 W
Package / Case:
38 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
36 V
Supplier Device Package:
5 µA @ 27.4 V